ΒΡΑΒΕΙΟ ΠΟΙΗΣΗΣ ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΧΑΛΚΗΣ

Το σχολείο μας συμμετείχε στον Μαθητικό Διαγωνισμό έκφρασης και δημιουργίας, με θέμα: << Κοιλάδα του Πηνειού ποταμού: το σπίτι μας>> που διοργάνωσε η Ιερά Μητρόπολη Λαρίσης και Τυρνάβου.

Αξιολογήθηκαν 263 έργα ζωγραφικής και 151 έργα ποίησης.

Το 3ο βραβείο Ποίησης απονέμεται στο σχολείο μας και συγκεκριμένα στη μαθήτρια Δήμητρα Φακή και δώρο: Τάμπλετ.

Η Επιτροπή επιλογής έργων του διαγωνισμού θα απονείμει Διπλώματα συμμετοχής, εκφράζοντας με τον τρόπο αυτό τα συγχαρητήριά της σε όλους/ες τους/τες συμμετέχοντες, για τα έργα τους καθώς και τους εκπαιδευτικούς για τη σημαντική συμβολή τους στην υλοποίηση του Διαγωνισμού.

Τα βραβευθέντα έργα θα παρουσιαστούν σε ειδική εκδήλωση που θα πραγματοποιηθεί τον Δεκέμβριο του 2023, κατά την οποία στους διακριθέντες θα απονεμηθούν τα Βραβεία με τα δώρα και οι Έπαινοι, ενώ σε όλους τους συμμετέχοντες θα δοθούν αναμνηστικά Διπλώματα Συμμετοχής.

Κατηγορίες: Δραστηριότητες.