Αρχείο μηνός Ιανουάριος 2017

Ενημέρωση για γιορτή Τριών Ιεραρχών

Σας ενημερώνουμε ότι τη Δευτέρα 30 Ιανουαρίου 2017, ημέρα γιορτής των Τριών Ιεραρχών,οι μαθητές θα προσέλθουν κανονικά στο σχολείο, όπου θα πραγματοποιηθούν εορταστικές εκδηλώσεις στη συνέχεια θα πραγματοποιηθεί εκκλησιασμός και παρακολούθηση της  δ0ξολογίας  στον ιερό ναό του Αγίου Αθανασίου Χάλκης. Ώρα λήξης εκδηλώσεων και αποχώρησης των μαθητών από το σχολείο ορίζεται η 10.00 π. μ.

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΙΩΣΕΙΣ

Λόγω έξαρσης εποχιακών ιώσεων παρακαλούνται οι γονείς και οι κηδεμόνες των μαθητών όπως κρατούν τους μαθητές στο σπίτι όταν εμφανίζουν αδιαθεσία. Οι μαθητές να επιστρέφουν στο σχολείο όταν υπάρχει πλήρη ανάρρωση δηλαδή μετά από ένα εικοσιτετράωρο από την παρέλευση της ίωσης.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ Με απόφαση του Δήμου Κιλελέρ, το Δημοτικό Σχολείο Χάλκης την Τρίτη 10.01.2017  θα παραμείνει κλειστό, λόγω παγετού. Η διευθύντρια

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις |

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ