Αρχείο μηνός Δεκέμβριος 2017

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΕΣ ΔΡΑΣΕΙΣ

Χριστουγεννιάτικη Γιορτή Οι μαθητές της Α΄ και Β΄τάξης με τους εκπαιδευτικούς τους διοργάνωσαν την χριστουγεννιάτικη εκδήλωση του σχολείου μας.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία |

Εκκλησιασμός μαθητών

Οι μαθητές της Γ, Δ, Ε, ΣΤ τάξης θα εκκλησιαστούν στον Ιερό Ναό Αγ. Αθανασίου Χάλκης αύριο Τετάρτη 20-12-2017. Μετά τον εκκλησιασμό θα γίνει μάθημα.

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις |

Χριστουγεννιάτικο τζάκι (για σκηνικό)

Παρακάτω ακολουθεί το αρχείο με τις οδηγίες βήμα-βήμα. Χριστουγεννιάτικο τζάκι Στην κατασκευή συμμετείχαν οι εκπαιδευτικοί : Μαρία Αποστολάκη, Στεφανίδου Ελένη, Δαρδούμπας Βασίλειος και οι μαθητές της ΣΤ’ τάξης.

Κατηγορίες: Κατασκευές βήμα-βήμα |

3η Δεκεμβρίου 2017 «Παγκόσμια ημέρα ατόμων με αναπηρία»

3η Δεκεμβρίου «Παγκόσμια ημέρα ατόμων με αναπηρία» Η 3 Δεκεμβρίου έχει καθιερωθεί ως παγκόσμια ημέρα ατόμων με αναπηρία (Α.με.Α). Στο σχολείο μας έγινε μια συγκέντρωση των μαθητών προς ενημέρωση για την ημέρα αυτή. Μέσα από ερωτήσεις και συζήτηση, τα παιδιά κατέθεσαν τις γνώσεις και τις απόψεις τους σχετικά με την αναπηρία και τη διαφορετικότητα, και βγήκε ένα ολοκληρωμένο συμπέρασμα ως προς τα άτομα με αναπηρία, και κατάλληλη στάση,  … Περισσότερα

Κατηγορίες: Δραστηριότητες |