Teachers4Europe1

Την Πέμπτη  20/3/2014 η Στ΄τάξη του σχολείου μας πραγματοποίησε επίσκεψη στην έδρα του δήμου Κιλελέρ στην Νίκαια Λάρισας στο πλαίσιο του προγράμματος Teachers4Europe

Μετά από συνεννόηση με την αντιδήμαρχο του δήμου Νίκαιας, κ. Ζωή Ανυφαντή, οι μαθητές με τη συνοδεία της υπεύθυνης του προγράμματος κ. Μπαρμπουδάκη Ελένης, του δασκάλου της τάξης, κ. Κατσέλη Δημήτρη και της διευθύντριας του σχολείου , κ. Αποστολάκη Μαρίας επισκέφτηκαν το δημαρχείο. Εκεί περιηγήθηκαν τις υπηρεσίες που στεγάζονται στο δημαρχείο και κατέληξαν στην αίθουσα συνεδριάσεων του δημοτικού συμβουλίου. Κατά τη συζήτηση που ακολούθησε οι μαθητές έθεσαν μια σειρά ερωτημάτων και πήραν απαντήσεις από την αντιδήμαρχο η οποία εξήγησε με τρόπο εξαιρετικό στα παιδιά όσα ήθελαν να μάθουν.

Την ευθύνη της μεταφοράς των μαθητών από και προς το δημαρχείο  ανέλαβαν οι υπεύθυνοι του δήμου ενώ η επίσκεψη πραγματοποιήθηκε κατά την διάρκεια της 5ης και 6ης διδακτικής ώρας.

DSCN1699 DSCN1702

DSCN1703 DSCN1710 DSCN1713 DSCN1717