ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗ -ΠΡΩΤΕΣ ΒΟΗΘΕΙΕΣ

Την Τετάρτη 30 Νοεμβρίου 2022 μια ενδιαφέρουσα  εκπαιδευτική επιμόρφωση, έλαβε χώρα στο χώρο του Δημοτικού σχολείου Χάλκης, στα πλαίσια του  προγραμματισμού εκπαιδευτικού έργου. Συγκεκριμένα η Δ/ντρια του σχολείου, κα Μαρία Αποστολάκη, προσκάλεσε την ομάδα ΕΟΔΥΑ (Εθελοντική ομάδα διάσωσης και υγειονομικών αποστολών), με σκοπό την βιωματική εκμάθηση Πρώτων βοηθειών στους μαθητές, στους εκπαιδευτικούς, αλλά και στους γονείς των μαθητών.

Η Δ/νση και ο σύλλογος διδασκόντων του σχολείου ευχαριστούν θερμά  την ομάδα ΕΟΔΥΑ, κα Κονταράτου και κα Καραπούλια, που για ακόμη μια φορά ήρθε στο σχολείο μας και που με τις βιωματικές της δράσεις συμβάλλει και στηρίζει το εκπαιδευτικό μας έργο. Ευχαριστούμε θερμά και τους αγαπητούς γονείς που συμμετείχαν μαζί μας στις βιωματικές  δράσεις του σχολείου.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία.