Διαδικτυακή επιμορφωτική συνάντηση γονέων & εκπαιδευτικών

Την Πέμπτη 19 Μαίου πραγματοποιήθηκε στις 16:30 – 18:30 Διαδικτυακή επιμορφωτική συνάντηση γονέων & εκπαιδευτικών με θέμα: «Σχολείο και Γονείς, μια γόνιμη και αμφίδρομη σχέση«.

Εισηγήτρια της επιμορφωτικής συνάντησης ήταν η κα Αποστολοπούλου Γλυκερία (Ψυχολόγος – Ψυχοθεραπεύτρια).

Μεταξύ άλλων η εισηγήτρια ανάφερε τις προϋποθέσεις για την καλή συνεργασία σχολείου και οικογένειας, για τη σημασία του  σχολικού κλίματος, την αποφυγή του σχολικού εκφοβισμού, την πρόληψη της βίας στο σχολείο και στις επιμορφωτικές συναντήσεις και τις δράσεις σχολείου που είναι καλό να πραγματοποιούνται και να συμμετέχουν και οι γονείς σε αυτές.

Ακολούθησε συζήτηση μετά την εισήγηση και απαντήθηκαν ερωτήματα των γονέων.

Η Διευθύντρια του σχολείου ευχαρίστησε την κα Αποστολοπούλου για την επιμορφωτική συνάντηση, καθώς και όλους τους συμμετέχοντες σ’ αυτήν.

Παρουσίαση της εισήγησης

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία.