Εκπαιδευτική επίσκεψη κουκλοθεατρικής παράστασης

Κουκλοθεατρική παράσταση

<<  Η μάγισσα Μπαχλεβίτσα  >>

Μια ενδιαφέρουσα κουκλοθεατρική παράσταση παρακολούθησαν στο Μύλο του παπά (Τιριτόμπα) οι μαθητές /τριες του σχολείου μας με θέμα : << Η μάγισα Μπαχλεβίτσα >>.

Στην εκπ/κή επίσκεψη συμμετείχαν και εκπρόσωποι του Συλλόγου γονέων και κηδεμόνων οι οποίοι συνόδευσαν τους μαθητές και απόλαυσαν τη θεατρική παράσταση.

Στην εκπ/κή αυτή επίσκεψη συμμετείχαν οι εκπ/κοί της Α΄τάξης κα. Αντωνιάδου Ευθυμία, της Β΄τάξης κος Γκαμπλιάς Φώτιος, της Γ΄τάξης κος. Νικολούλης Ευάγγελος και της Δ΄τάξης κος Κορδοκλάς Ελευθέριος.

Το μήνυμα της παράστασης ήταν η Αγάπη που έρχεται όταν μπορείς να κάνεις φίλους και να έχεις ως στάση ζωής την καλοσύνη προς τους άλλους. Έτσι και η μάγισσα Μπαχλεβίτσα άρχισε να αγαπάει τα παιδιά και να είναι καλοσυνάτη με όλους.

Κατηγορίες: Δραστηριότητες, Χωρίς κατηγορία.