ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΧΑΛΚΗΣ

Το Δημοτικό Σχολείο Χάλκης με τη λήξη της σχολικής χρονιάς διοργανώνει εκδηλώσεις στο χώρο του σχολείου:
Στις 6 Ιουνίου 8 μ.μ. θα παρουσιαστεί ο «Πλούτος» του Αριστοφάνη από τους μαθητές της Ε΄τάξης με συμμετοχή των μαθητών της ΣΤ΄ τάξης . Υπεύθυνος εκπαιδευτικός: κα Συννεφακοπούλου Κυριακή.
Συμμετέχουν οι εκπ/κοί: κα Σδρόλια Αμαλία
Στις 11 Ιουνίου 10 π.μ. θα παρουσιαστεί στην αγγλική γλώσσα το εκπαιδευτικό πρόγραμμα με θέμα «Το αηδόνι και το τριαντάφυλλο» από τους μαθητές της Ε΄τάξης.
Υπεύθυνος εκπαιδευτικός : κα  Εξάρχου Αικατερίνη.
Στις 13 Ιουνίου 9 π.μ. θα πραγματοποιηθούν αθλητικές δραστηριότητες με συμμετοχή όλων των τάξεων στον αύλειο χώρο του σχολείου. Υπεύθυνος εκπαιδευτικός κος Λαμπρονίκος Άγγελος.
Στις 14 Ιουνίου θα γίνει η γιορτή λήξης της σχολικής χρονιάς με απονομή των τίτλων Σπουδών στους μαθητές και αποχαιρετιστήρια εκδήλωση για τους μαθητές της ΣΤ? τάξης.

Κατηγορίες: Δραστηριότητες.