Εορταστικές εκδηλώσεις για την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 2020-21

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες

Στις 27-10-2020 θα πραγματοποιηθούν εντός της κάθε τάξης εορταστικές εκδηλώσεις για την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940. Οι εν λόγω εκδηλώσεις θα διαρκέσουν από τις 8,15 π.μ μέχρι τις 10.00 π.μ. Οι μαθητές θα αποχωρήσουν  από το σχολείο στις 10.00 η ώρα. Οι μαθητές του ολοημέρου προγράμματος θα συμμετέχουν στις πρωινές εκδηλώσεις και θα αποχωρίσουν με τους άλλους μαθητές.

Στις 28-10-2020 μόνο οι μαθητές της Α΄ περιόδου (αντιπροσωπεία της σημαίας) θα συμμετέχουν στη δοξολογία του Ιερού Ναού του Αγ. Αθανασίου, φορώντας μάσκες και κρατώντας τις προβλεπόμενες αποστάσεις, συνοδευόμενοι από τον εκπ/κό της τάξης τους και τον εκπ/κό Φυσικής Αγωγής.

Στις 9.00 π.μ. οι μαθητές θα πρέπει να βρίσκονται στο χώρο του σχολείου και θα αποχωρήσουν από την πλατεία μετά τη δοξολογία και την κατάθεση των στεφάνων.

Χρόνια πολλά

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις.