2ος Πανελλήνιος μαθητικός διαγωνισμός συγγραφής παραμυθιού

Συμμετοχή στον Πανελλήνιο μαθητικό διαγωνισμό συγγραφής παραμυθιού 2018

Θερμά συγχαρητήρια στις μαθήτριες της ΣΤ΄τάξης του σχολείου μας: Ζωή-Σοφία Μπουγανοσοπούλου, Παναγιώτα Μετσοβίτη, Ειρήνη Ζίου Όλγα Νικολούλη και Κωσταντίνας Ρίζου για τη συμμετοχή τους στον πανελλήνιο διαγωνισμό συγγραφής παραμυθιού 2018 με θέμα: << Ως την άκρη του ονείρου…>>

Τις μαθήτριες εκτός από τους επαίνους που παρέλαβαν τις συνοδεύουν και οι θερμές ευχές του συλλόγου διδασκόντων για καλή πρόοδο και συνέχιση των προσπαθειών τους και στο γυμνάσιο.

Οι μαθητικοί διαγωνισμοί βοηθούν τους μαθητές να εξελίξουν τις μαθησιακές τους δεξιότητες,συμβάλλουν στην προαγωγή της αυτοεκτίμησης τους και εξαλείφεται το άγχος για τις εξετάσεις γενικότερα.

Καλό θα είναι λοιπόν να ενθαρρύνονται οι μαθητές και από το οικογενειακό περιβάλλον για να συμμετέχουν σε διαγωνισμούς ασχέτου αποτελέσματος ή βραβείου.

Η Δ/ντρια

και ο σύλλογος διδασκόντων

Κατηγορίες: Δραστηριότητες, Εκπαιδευτικό Υλικό, Προγράμματα.