Ο αποχαιρετισμός της Στ΄ τάξης

Την Πέμπτη 13 Ιουνίου 2014 οι μαθητές της Στ΄ τάξης του σχολείου μας σίγουρα ήταν τα…τιμώμενα πρόσωπα!!! Μετά από έξι πολύ δημιουργικά και όμορφα χρόνια οι «μεγάλοι» μαθητές μας θα ανοίξουν τα φτερά τους για το επόμενο βήμα στη σχολική τους πορεία και στη ζωή.

Η γιορτή που οργανώθηκε  από τους εκπαιδευτικούς για τον «αποχαιρετισμό» της Στ΄ τάξης τα είχε όλα!!!

Τραγούδια από τους μαθητές της Στ΄ για «Παιδιά που ζωγραφίζουν στον τοίχο» «Όσο υπάρχει η αγάπη»

DSCN2127 DSCN2128

…παραδοσιακά τραγούδια από τη Β΄ τάξη

DSCN2129

…την παρουσίαση της θεατρικής παράστασης «Πλούτος του Αριστοφάνη» από τους μαθητές της  Στ΄ με την διδασκαλία των ρόλων να έχει αναλάβει ο δάσκαλός τους κ. Δημήτρης Κατσέλης

DSCN2130 DSCN2131 DSCN2132 DSCN2133 DSCN2134 DSCN2135 DSCN2136

…ένα τραγούδι αφιερωμένο από την Ε΄ που μεγαλώνει στην Στ΄ που …φεύγει.

Την ευθύνη για την προετοιμασία των τραγουδιών με τις τάξεις είχε η μουσικός μας κ. Μαριλένα Πατσά  ενώ στο τραγούδι της Ε΄ τάξης  τα παιδιά ενθάρρυνε και παρότρυνε στην κιθάρα και  ο δάσκαλός τους κ. Βαγγέλης Νικολούλης .

DSCN2137 DSCN2138 DSCN2139

Ακολούθησε η σύντομη… τελετή όπου στους μαθητές  της Στ΄ τάξης δόθηκαν τα αναμνηστικά μικρά δωράκια που είχαν γι’  αυτούς ετοιμάσεις ο σύλλογος των διδασκόντων  μέσω του Υποδιευθυντή του Σχολείου μας κ. Κώστα Βαρδακά  και ο Σύλλογος Γονέων.

Παιδιά, Καλή Πρόοδο

DSCN2140 DSCN2141