Μια μέρα αφιερωμένη στον αθλητισμό

Η Παρασκευή 6 Ιουνίου 2014 ήταν για το σχολείο μας μια μέρα αφιερωμένη σε τέσσερα ξεχωριστά ολυμπιακά αθλήματα και τους μικρούς αθλητές-μαθητές του σχολείου μας που τα  «υπηρετούν»!! Ξεκινώντας από τις 10:30π.μ. γνωρίσαμε το τζούντο, τα αθλήματα του στίβου, το τένις και τη ρυθμική και αισθητική γυμναστική.

Μετά από συνεννόηση  ήρθαν στο σχολείο μας τέσσερις εξαιρετικοί άνθρωποι,  που προάγουν το άθλημα του ο καθένας και ασκώντας τα σώματα των μαθητών μας καλλιεργούν την ψυχή και το μυαλό τους  με τρόπο και αποτελέσματα!!

Ο κ. Χονδρονάσιος Χάρης, προπονητής πάλης και τζούντο, ο κ. Ακριβούλης Γιάννης, προπονητής στοίβου, ο κ. Μίζιος Δημήτρης, προπονητής τένις  και η κ. Νατσαρίδου Μαίρη, γυμνάστρια ρυθμικής γυμναστικής, παρουσίασαν στους χώρους του κλειστού γυμναστηρίου του σχολείου μας και στην αίθουσα πολυμέσων τα στοιχεία εκείνα που περιγράφουν το κάθε άθλημα ξεχωριστά  με τη βοήθεια των μικρών αθλητών και πρωταθλητών που είναι μαθητές του σχολείου μας.

Ο αθλητισμός δεν κάνει διακρίσεις, αφορά όλους μας, είναι τρόπος ζωής και σίγουρα μπορεί να μας ενώνει.

DSCN2004 DSCN2765 DSCN2751 DSCN1963 DSCN1956 DSCN2746 DSCN1945 DSCN1926 DSCN1928

Κατηγορίες: Δραστηριότητες, Εκδηλώσεις, Χωρίς κατηγορία.