ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες

Σας γνωστοποιούμε ότι την Παρασκευή 24 Μαρτίου 2023 οι μαθητές/τριες θα προσέλθουν στο σχολείο στις  8.15 όπου θα πραγματοποιηθούν εορταστικές εκδηλώσεις, κατά τάξη,  για την εθνική  εορτή της 25ης Μαρτίου. Οι μαθητές/τριες θα προσέλθουν χωρίς τσάντες και θα αποχωρήσουν στις 10:00  Το ολοήμερο τμήμα δε θα λειτουργήσει.

Το Σάββατο 25 Μαρτίου, ανήμερα της εθνικής γιορτής, οι μαθητές/τριες του σχολείου μας θα εκκλησιαστούν στον Ιερό Ναό του Αγίου Αθανασίου Χάλκης  και θα συνοδεύσουν  τη σημαία, για το λόγο αυτό θα πρέπει να βρίσκονται στο χώρο του σχολείου στις 9:15.

Θα ακολουθήσει η δοξολογία στο χώρο του Ηρώου και αμέσως μετά η μαθητική παρέλαση στο δρόμο μπροστά από το σχολείο.

Μετά το πέρας των εκδηλώσεων οι μαθητές/τριες θα αποχωρήσουν με ευθύνη των γονέων/κηδεμόνων τους.

Η Δ/νση   και ο  Σύλλογος διδασκόντων

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις.