Αγιασμός στο Σχολείο μας

Πραγματοποιήθηκε η τελετή Αγιασμού στο σχολείο μας.

Δευτέρα,  12 Σεπτεμβρίου 2022.

Η αρχή μιας νέας σχολικής χρονιάς σηματοδοτήθηκε σήμερα 12/9/22 με τον Αγιασμό που τελέσθηκε από τον ιερέα του  Ναού Αγίου Αθανασίου Χάλκης π. Παύλο, ο οποίος ευχήθηκε στους εκπαιδευτικούς, στους γονείς και στους μαθητές υγεία και προκοπή..

Η Διευθύντρια του σχολείου κ. Μαρία Αποστολάκη, αφού καλωσόρισε τα παιδιά, (ιδιαίτερα τα πρωτάκια) και τους γονείς, αναφέρθηκε στην άψογη συνεργασία του σχολείου με τον Δήμο, τον πρόεδρο της κοινότητας και τη πρόεδρο του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων. Στο τέλος της ομιλίας της ευχήθηκε σε όλους να έχουν μια αποδοτική και δημιουργική χρονιά και έδωσε οδηγίες για την καλή λειτουργία του σχολείου.

Ακολούθησε χαιρετισμός της προϊσταμένης του νηπιαγωγείου κ. Ευσταθίας Πρίντζου, του προέδρου της τοπικής κοινότητας Κωστούλη Βασιλείου και της εκπροσώπου του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων κ. Κυριακής Κοτσερίδη.

Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Διδασκόντων του Δημοτικού  Σχολείου Χάλκης σας εύχονται  μια χαρούμενη, καλή και δημιουργική σχολική χρονιά!

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις.