e-twinning – Δημιουργία παραμυθιού από τους μαθητές/τριες της Δ΄τάξης

Οι μαθητές της Δ΄τάξης δημιούργησαν φέτος στο πλαίσιο project e-twinning έργου ένα δίγλωσσο συνεργατικό παραμύθι με τίτλο: << Οι σωματοφύλακες της Φιλιούπολης>>. Για τη δημιουργία του παραμυθιού συνεργάστηκαν με δημοτικά σχολεία της Ελλάδος και της Κύπρου και τους μαθητές τους.

Το παραμύθι προάγει την αξία του σεβασμού και την αποδοχή και εκτίμηση της διαφορετικότητας. Για την επιμέλεια του παραμυθιού και τη συγγραφή του, από το σχολείο μας, συνεργάστηκαν ο κος Κορδοκλάς Ελευθέριος και η Δ/ντρια του σχολείου.

The storybook: The bodyguards of Filioupolis is a billingual collaborative book which was created as part of an etwinning project to the students of Greek and Cypriot primary schools.In this storybookthe values of friendship and respecting differences are promoted.

Ένα μεγάλο μπράβο στους μαθητές μας και στον δάσκαλό τους !!!

Κατηγορίες: Δραστηριότητες, Χωρίς κατηγορία.