ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΙΚΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ

Στο πλαίσιο των επιμορφωτικών συναντήσεων για γονείς – κηδεμόνες που διοργανώνει το Δημοτικό σχολείο  Χάλκης για το σχολικό έτος 2021-22, προσκλήθηκαν στις 17 Μαρτίου, ώρα 15:00 – 17:00,  σε 2η επιμορφωτική συνάντηση  οι γονείς και κηδεμόνες των μαθητών /τριών της Ε΄και  ΣΤ΄ τάξης του σχολείου μας για να παρακολουθήσουν μία ενδιαφέρουσα εισήγηση με θέμα » Προστασία στο διαδίκτυο » με εισηγητή τον εκπ/κό Πληροφορικής του σχολείου κο Μαράτο Νικόλαο.

Στην εισήγηση – παρουσίαση αναλύθηκαν οι κίνδυνοι του διαδικτύου και οι τρόποι αποφυγής αυτών. Απαντήθηκαν μετά από διαλογική συζήτηση ερωτήματα γονέων – κηδεμόνων και δόθηκαν προτροπές και κατευθύνσεις για την ορθή διαχείριση του διαδικτυακού χώρου.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία.