ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΙΚΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΕΚΠ/ΚΩΝ

Στο Δημ. σχολείο Χάλκης την Τρίτη 1 Μαρτίου και ώρα 15:00 – 17:00, πραγματοποιήθηκε επιμορφωτική συνάντηση εκπ/κών με θέμα: <<Προστασία και ασφάλεια μαθητών στο σχολείο>>. Εισηγητής του θέματος ήταν ο κος Λαδόπουλος Απόστολος, εκπρόσωπος της Πυροσβεστικής υπηρεσίας Λάρισας.

Αναλύθηκε διεξοδικά ο τρόπος προστασίας των μαθητών και των εκπ/κών στο σχολείο από ενδεχόμενη πυρκαγιά. Ενημερώθηκαν όλοι για το σχέδιο εκκένωσης του κτιρίου που πρέπει να γνωρίζει όλο το εκπαιδευτικό προσωπικό και πραγματοποιήθηκε επίδειξη τη χρήση των πυροσβεστήρων σε όλους τους εκπαιδευτικούς.

Η Δ/νση και ο σύλλογος Διδασκόντων ευχαριστούν θερμά τους εκπροσώπους της Πυροσβεστικής υπηρεσίας  την άμεση ανταπόκριση στο κάλεσμα τους και για τα ενδιαφέροντα θέματα τα οποία αναπτύχθηκαν.

Κατηγορίες: Δραστηριότητες, Χωρίς κατηγορία.