Αποτελέσματα διαγωνισμού : «200 Χρόνια παρελθόν· πόρος για το μέλλον».

2ο βραβείο Αφίσας  2020-21
Αποτελέσματα διαγωνισμού : «200 Χρόνια παρελθόν· πόρος για το μέλλον».
Η Περιφερειακή Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Θεσσαλίας, στο πλαίσιο του εορτασμού της Επετείου των 200 χρόνων από την Επανάσταση του 1821 , διοργάνωσε μαθητικό διαγωνισμό αφίσας και λογότυπου με θέμα «200 Χρόνια παρελθόν· πόρος για το μέλλον».
Από το σύνολο των τετρακοσίων και πλέον έργων των μαθητών και μαθητριών όλων των τύπων Σχολείων της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Θεσσαλίας που έλαβαν μέρος στο διαγωνισμό Αφίσας και Λογότυπου, τα 170 έργα ήταν των παιδιών της Δ/νσης Α/θμιας Εκπ/σης Λάρισας.
Οι μαθητές της Ε’ Τάξης του Δημοτικού Σχολείου Χάλκης, κατάφεραν να αποσπάσουν το 2ο βραβείο στο διαγωνισμό της αφίσας.
Υπεύθυνη για τη καθοδήγηση των μαθητών, είναι η εικαστικός Αντιγόνη Καψάλη
Με περηφάνεια παρουσιάζουμε το έργο που πήρε το 2ο βραβείο με τίτλο : «200 βήματα» :
Στον μαθητικό διαγωνισμό συμμετείχαν με συλλογικό έργο και οι τάξεις Στ και Β,
καθώς και μαθητές του σχολείου μας που δημιούργησαν ατομικά έργα !
Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά !
Η Δ/νση και ο σύλλογος διδασκόντων του Δημοτικού Σχολείου Χάλκης,  ευχαριστούν και συγχαίρουν θερμά την εκπαιδευτικό εικαστικής αγωγής  κα. Αντιγόνη Καψάλη διότι ενέπνευσε τους μαθητές δημιουργικά και με την την άψογη  καθοδήγησή της έφτασαν οι μαθητές σ΄αυτό το αποτέλεσμα.
Κατηγορίες: Ανακοινώσεις, Δραστηριότητες.