Ο Αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά

Πρώτο κουδούνι σήμερα για το δημοτικό σχολείο Χάλκης. Πρώτο κουδούνι σε μια πιο ιδιαίτερη χρονιά λόγω του κορωνοϊού, όπου μαθητές και δάσκαλοι υποχρεούνται να φορούν μάσκα κατά τη διάρκεια των μαθημάτων.

Όλοι οι μαθητές είχαν μία μάσκα ανά χείρας, την οποία φόρεσαν κατά την είσοδό τους στο σχολικό χώρο.

Τα παιδιά του δημοτικού και του νηπιαγωγείου συνόδευσαν οι γονείς, ενώ αρκετοί βρέθηκαν και έξω από το σχολείο, εμφανώς ανήσυχοι για την έναρξη μιας τόσο διαφορετικής χρονιάς.

Η διευθύντρια του σχολείου μας, στον σύντομο χαιρετισμό της,  τόνισε την υπευθυνότητα που θα δημιουργήσει ακόμη και στους μικρούς μαθητές η τήρηση των μέτρων προστασίας.

Σε όλες τις μαθήτριες και τους μαθητές καλή πρόοδο, υγεία και δύναμη στη νέα σχολική χρονιά που ξεκινά.

Η διευθύντρια και ο σύλλογος διδασκόντων του σχολείου  μας

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία.