ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

Την Πέμπτη 12 Δεκεμβρίου 2019, οι μαθητές θα εκκλησιαστούν, ενόψει της εορτής των Χριστουγέννων, στον ιερό ναό Αγίου Αθανασίου Χάλκης από 8.45-9.15 π.μ. Παρακαλούμε όσοι μαθητές λάβουν Θεία Κοινωνία να προετοιμαστούν ανάλογα.

Την Παρασκευή 13 Δεκεμβρίου 2019, το δημοτικό σχολείο Χάλκης  θα συμμετάσχει σε εκπαιδευτικές δράσεις σχετικές με την ανακύκλωση τις οποίες διοργανώνει ο δήμος Κιλελέρ στο κλειστό γυμναστήριο Νίκαιας. Η μετακίνηση των μαθητών από το σχολείο θα γίνει με λεωφορείο του δήμου.

Την Τετάρτη 18 Δεκεμβρίου 2019, έχουμε την εκπ/κή επίσκεψη στη Λάρισα η οποία περιλαμβάνει θεατρική παράσταση στο θέατρο Τεχνών και ξενάγηση στο μουσείο Σιτηρών και Αλεύρων καθώς και στην εικαστική έκθεση Ετεροτοπίες. (Έχουν δοθεί οι σχετικές υπεύθυνες δηλώσεις στους μαθητές).

Την Πέμπτη 19 Δεκεμβρίου 2019, θα πραγματοποιηθεί επίδοση βαθμολογίας α΄τριμήνου στους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών των Γ΄, Δ΄, Ε΄ και ΣΤ΄τάξεων και προφορική ενημέρωση στις Α΄και Β΄ τάξεις. Ώρα 13.15 – 14.00.

Την Παρασκευή 20 Δεκεμβρίου 2019, θα πραγματοποιηθεί η χριστουγεννιάτικη εκδήλωση του σχολείου από την  Α΄και Β΄τάξη από τις 9.00 π.μ – 10.30 π.μ στο χώρο του σχολείου. Θα χαρούμε να μας τιμήσετε με την παρουσία σας.

Τη Δευτέρα 23 Δεκεμβρίου 2019 θα πραγματοποιηθούν εικαστικές δράσεις στο χώρο του σχολείου από τις 8.15 π.μ – 11.30 π.μ. και μπουφές κατά τάξη. ( Παρακαλούμε όσοι γονείς επιθυμούν να στείλουν εδέσματα για το μπουφέ της τάξης  των παιδιών τους).

Θερμή παράκληση για τρόφιμα μακράς διαρκείας  για την Κιβωτό του κόσμου μέχρι Δευτέρα 16/12/2019.

Σας ευχόμαστε Καλά Χριστούγεννα

Η Δ/νση και ο σύλλογος διδασκόντων

του Δημοτικού σχολείου Χάλκης

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις.