Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΓΙΑΝΝΑΚΗΣ

ΕΝΑΣ ΣΠΟΥΔΑΙΟΣ ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΤΗΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ

Την Πέμπτη 10 Οκτωβρίου 2019 το Δημοτικό Σχολείο Χάλκης είχε τη χαρά και την τιμή να φιλοξενεί μια σπουδαία προσωπικότητα της ελληνικής καλαθοσφαίρισης, τον Παναγιώτη Γιαννάκη.

Μετά από πρόσκληση της Δ/ντριας,  του συλλόγου διδασκόντων και σε συνεργασία με την πρόεδρο του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων Χάλκης κας  Ζέτας Τσινούλη, ο κος Παναγιώτης Γιαννάκης μίλησε στο κλειστό γυμναστήριο του σχολείου μας για τη ζωή και το έργο του, τα παιδικά του χρόνια και την πορεία του στην  ελληνική και παγκόσμια καλαθοσφαίριση. Οι μαθητές τον άκουσαν με προσοχή και στο τέλος του έκαναν ερωτήσεις.

Στην υποδοχή και στην εκδήλωση που έγινε προς τιμήν του παραβρέθηκαν εκπαιδευτικοί, γονείς, μαθητές και φορείς του Δήμου Κιλελέρ και τοπικοί παράγοντες.

Στο τέλος της εκδήλωσης η Δ/ντρια κα. Μαρία Αποστολάκη καθώς και ο αναπληρωτής Δ/ντης κος Καλέτσιος Σπυρίδων του χάρισαν ένα βιβλίο με θέμα την τοπική ιστορία της Χάλκης.

Κατηγορίες: Εκδηλώσεις.