ΔΡΑΣΕΙΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2019

Περιοδική έκθεση παιδικής ζωγραφικής

Τις καλλιτεχνικές τους ευαισθησίες ανέδειξαν οι μαθητές της Α΄τάξης του Δημ. Σχολείου Χάλκης δημιουργώντας πασχαλινές κατασκευές υπό τη  καθοδήγηση των εικαστικών κας Καψάλη Αντιγόνης. Η περιοδική έκθεση πασχαλινών κατασκευών λειτουργεί στο χώρο του σχολείου και μπορούν όσοι γονείς επιθυμούν να έρθουν και να θαυμάσουν τα έργα των παιδιών τους.

Επίσκεψη στο λαογραφικό μουσείο Γόννων

Την ευκαιρία να ξεναγηθούν στο λαογραφικό μουσείο Γόννων και στο μουσείο σχολικής ζωής του δημοτικού σχολείου Γόννων είχαν οι μαθητές όλων τάξεων του σχολείου μας.

Η Δ/ντια και ο σύλλογος διδασκόντων ευχαριστούν θερμά τον ξεναγό κο. Καραβιδέ, τη  Δ/ντρια κα. Μπούτου Κων/να και τον ξεναγό κο. Αλεξανδρή για την προσέγγιση με σεβασμό που κάνουν στην παράδοση και την τοπική ιστορία.

» Ένας λαός που έχει χάσει την παράδοση είναι σαν τον

άνθρωπο που έχει χάσει το μνημονικό του  «

Μικροί Καλλιτέχνες

Υπέροχες κατασκευαστικές δημιουργίες με θέμα » Η κιβωτός του Νώε » δημιουργήθηκαν από τους μαθητές της Γ΄τάξης του σχολείου μας. Ένα μεγάλο μπράβο στα παιδιά για τις δημιουργίες τους. Όσοι γονείς θέλουν μπορούν να έρθουν στο σχολείο και να τα θαυμάσουν από κοντά.

Κατηγορίες: Δραστηριότητες, Εκδηλώσεις, Επισκέψεις.