Κοπή Βασιλόπιτας  2019

Την Τρίτη 28 Ιανουαρίου 2019 οι μαθητές του σχολείου μας με την συνοδεία των εκπαιδευτικών παρακολούθησαν την Ιερή Θεία Λειτουργία και την Αρτοκλασία που τελέστηκε στον Ναό του Αγίου Αθανασίου για την εορτή των Τριών Ιεραρχών. Οι μεγάλοι παιδαγωγοί και πατέρες της εκκλησίας έχουν πολλές φορές ως τώρα αποτελέσει πηγή έμπνευσης και τα νοήματα των κηρυγμάτων τους εξακολουθούν να είναι επίκαιρα.

Μετά τη Θεία Λειτουργία στο Δημοτικό Σχολείο,  πραγματοποιήθηκε η κοπή της βασιλόπιτας του συλλόγου διδασκόντων, των μαθητών και του συλλόγου γονέων  και κηδεμόνων.

Την εκδήλωση ευλόγησε ο πατέρας Νικόλαος του ιερού ναού Αγίου Αθανασίου Χάλκης.

Η Δ/ντρια του σχολείου κα. Αποστολάκη Μαρία ευχήθηκε σε όλους Καλή Χρονιά με υγεία και πρόοδο.

Οι πίτες και τα δώρα ήταν όλα προσφορά του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων.

Ο σύλλογος διδασκόντων ευχαριστεί θερμά σύλλογο γονέων και κηδεμόνων και τους γονείς που βρίσκονται πάντα στο πλευρό των εκπ/κών και των μαθητών όλα αυτά τα χρόνια σε όλες τις εκδηλώσεις του σχολείου.

Κατηγορίες: Δραστηριότητες, Εκδηλώσεις.