Με κάθε επισημότητα εορτάστηκε η 28η Οκτωβρίου στη Χάλκη

Σε πείσμα των καιρών και της δύσκολης εποχής που ζούμε ως λαός με την οικονομική στενότητα, την απαισιοδοξία και την ανασφάλεια για το αύριο, η 28η Οκτωβρίου γιορτάστηκε με κάθε επισημότητα στο χωριό μας.

Εκατοντάδες συγχωριανοί μας μαζί με τους μαθητές από το σχολείο μας παρακολούθησαν την Θεία Λειτουργία στον Ι.Ν του Πολιούχου Αγίου Αθανασίου.

Η συνέχεια δόθηκε στο Διοικητήριο του χωριού μας και ειδικότερα στο μνημείο των πεσόντων όπου ακολούθησε το καθιερωμένο τρισάγιο από τον ιερέα του χωριού μας π. Νικόλαο, κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή και μετά τον Εθνικό Ύμνο, έγινε η κατάθεση στεφανιών από εκπροσώπους : του δήμου Κιλελέρ, τοπικής κοινότητας, εκπαιδευτικής κοινότητας, φορέων και συλλόγων του χωριού μας.

Η όλη εκδήλωση έκλεισε με την καθιερωμένη μαθητική παρέλαση όπου τα νιάτα του χωριού μας έδωσαν μια νότα αισιοδοξίας και μια ελπίδα για το αύριο και καταχειροκροτήθηκαν από όλους.

DSCN3259 DSCN3273 DSCN3281 DSCN3289  DSCN3298 DSCN3301 DSCN3310 DSCN3311 DSCN3313

Κατηγορίες: Δραστηριότητες, Εκδηλώσεις.